eMail: Flag PL Sign inSign in
Menu

Prawo własności intelektualnej

PowerGrass® to najlepsze innowacyjne rozwiązanie, jakie kiedykolwiek powstało w branży budowlanej.

Wynalazca Dr. Niko Sarris, w 2011 roku, zidentyfikował rozwiązanie, które wkrótce zmieni sposób tworzenia boisk sportowych. Działający od około 20 lat w branży budowy i konserwacji boisk z trawy naturalnej, stanął w obliczu niezliczonych problemów z murawą i podjął wiele wyzwań. W międzyczasie zbudował on wiele boisk z trawy sztucznej. Dott. Sarris, od razu zrozumiał wartość swojego pomysłu i na początku 2012 r. złożył wniosek o patent europejski, rok później złożył kolejny wniosek o jego przedłużenie w pozostałych częściach świata.

Systemy hybrydowe nie są nowe. Pierwszy system został opatentowany w 1990 roku w Holandii, a wkrótce potem w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych. Później, w 1997 r., kolejny jest znowu w Holandii, a ostatni we Włoszech w 2004 r. Wszystkie one były szeroko rozpowszechnione przy budowie niektórych ważnych stadionów i niektórych boisk amatorskich.

Opracowując nową koncepcję PowerGrass, mieliśmy do czynienia z poprzednią sztuką. W naszych badaniach musieliśmy zbadać cechy innych starych systemów, które z teoretycznego punktu widzenia mają na celu wzmocnienie naturalnej trawy, ale okazało się, że wszystkie z nich nie doceniły jednej rzeczy: trawa nie rośnie chętnie w sztucznej trawie. Wydaje się, że jest to niemożliwa symbioza.

Eksperci byli przekonani, że niektóre z nich nie działają tak dobrze. W niektórych innych przypadkach oferowano podstępy i oszukiwanie użytkowników końcowych, podczas gdy dostawcy wiedzieli, że ich system po prostu nie działa. Niektóre z nich działają dobrze w pierwszym okresie, ale wkrótce korzyści z nich znikają i zaczynają się problemy.

W niektórych przypadkach trawa odurza się, gdy tylko osiągnie pełną gęstość, a warunki pogodowe przestaną być korzystne dla wzrostu. Inne systemy działają w pierwszym okresie, ale po drugim lub trzecim roku, powierzchnia gry staje się zbyt twarda dla wzrostu trawy.

W wielu przypadkach gracze skarżą się na twardość powierzchni, a greenkeeperzy są zmuszeni do stosowania solidnego korka zębowego, co często zwiększa koszty utrzymania.

Utrzymanie równowagi dla wzrostu trawy naturalnej w trawie syntetycznej, często staje się trudną i złożoną pracą, a koszty budżetowe drastycznie rosną. W większości przypadków inwestycje nigdy się nie zwracają, jeśli weźmie się pod uwagę tylko korzyści dla trawy naturalnej.

Wszystkie problemy są rozwiązywane poprzez rozwój PowerGrass

Patent PowerGrass, polega na zastosowaniu sztucznej trawy o specjalnie zaprojektowanym podłożu, nie ulegającej biodegradacji, drenującej i oddychającej na całej powierzchni. Trójwymiarowa struktura podparcia, w którym sztuczna przędza jest zamknięta, tworzy liczne, połączone ze sobą pory, które pozwalają korzeniom trawy naturalnej oddychać i rosnąć wkradając się na podłoże oraz w pożywkę wzrostu pod podłożem, również specjalnie zaprojektowaną w celu zapewnienia optymalnych warunków wzrostu.

PowerGrass feat Geofill PG

Geofill PG to opatentowany przez naszego partnera Italgreen organiczny środek do pielęgnacji gleby, który dopełnia wynalazek PowerGrass. Składa się on z mieszanki w 100% organicznego modyfikatora na bazie Coco i Cork, która jest mieszana na miejscu z piaskiem krzemionkowym, a następnie układana na podłożu, które tworzy podstawową warstwę sztucznej trawy, natomiast jest używana na wierzchniej warstwie gleby jako wypełnienie sztucznej trawy, tworząc w ten sposób idealne podłoże wzrostowe pod i nad zapleczem, zoptymalizowane pod względem agronomicznym, o najwyższej wydajności z punktu widzenia sportu.

Ask for a free estimate, it's easy!

All fields are required!

» Privacy information notice (GDPR - European General Data Protection Regulation 679/2016)

The compilation and submission of this electronic form implies the acceptance of what is indicated in the Privacy Information Notice!

POWERgrass in the world

POWERgrass hybrid turf fieldPOWERgrass hybrid turf field

Synthetic turf fieldSynthetic turf field