eMail: Flag PL Sign inSign in
Menu

Utrzymanie

Prosta i łatwa konserwacja... prowadzi do oszczędności pieniędzy

Ogólnie rzecz biorąc, stała i regularna konserwacja przez cały rok wymaga mniejszych nakładów w porównaniu z jednorazową aplikacją regeneracyjną, aby uzyskać lepsze wyniki w naturalnej murawie boiska.

W PowerGrass konserwacja jest łatwiejsza i bardziej opanowana. Poniższe 10 tematów wystarcza do utrzymania trawy w dobrym zdrowiu, odpornej do 1400 godzin gry rocznie.

Rutynowa konserwacja

  1. Koszenie regularne trawy na wysokości 2,8-3,5 cm w sezonie gry i 4-5 cm w najgorętszych miesiącach lata, gdy trawa odpoczywa.
  2. Zarządzanie zasobami wodnymi powinno być wykonywane rzadko w celu wspierania rozwoju głębokich korzeni. Chociaż podczas gorącego lata trawa wymaga częstego nawadniania prawie codziennie, ważne jest jednak, aby wilgotność gleby była utrzymywana na niskim poziomie: powyżej "punktu więdnięcia", w którym trawa będzie więdnąć, ale poniżej "pojemności pola" aby zapewnić silniejsze komórki trawy.
  3. Znakowanie linii za pomocą nietoksycznej farby do trawy naturalnej typu Goldline, za pomocą opryskiwacza do znakowania linii typu Linogold pomaga zaoszczędzić farbę i czas, oferując jasne, białe linie.
  4. Odmiana małych otworów i obszarów o największym zużyciu jest bardzo łatwa do wykonywania małych otworów, wystarczająco dobrych do przykrycia nasion, w podłożu na bazie piasku.

Specjalistyczna konserwacja

  1. Wertykulacja lub Pielęgnacja powierzchni darni w celu usunięcia nadmiaru strzecha. W PowerGrass ciężki ruch pieszy zawodników wykonuje dobrą robotę do pewnego limitu. W razie potrzeby należy używać maszyn ze sprężynami zamiast noży, aby uniknąć uszkodzenia sztucznych włókien, które wystają ponad powierzchnię ziemi. Precyzyjna pielęgnacja wydaje się nie stanowić żadnego problemu, natomiast rolki szpilkowe zwiększają wymianę powietrza i pomagają hamować strzechę.
  2. Rozsypywanie piasku na murawie lepiej w połączeniu z napowietrzaniem, aby poprawić infiltrację wody i utrzymać suchą powierzchnię, aby chronić korony trawy, aby utrzymać powierzchnię jeszcze lepiej i bezpieczniej grać. PowerGrass nie lubi piaskowania, ponieważ piasek ma tendencję do "zakopywania" sztucznych włókien, ale zazwyczaj trawa jest pod dużym ruchem pieszym, a strzecha nie jest dużym problemem. W razie potrzeby zaleca się jednak łączyć go z wertykulatorami ze sprężynami, które razem ze strzechą zabierają część materiału. Często należy kontrolować podłoże wzrostowe w laboratorium i w razie potrzeby stosować wapno, aby utrzymać neutralne pH.
  3. Głębokie napowietrzanie gruntu w celu wyeliminowania zagęszczenia i wspierania drenażu wody i głębokiego rozwoju korzeni. W glebach gliniastych, jeśli budżet jest niski, a kosztorys gleby typu USGA nie jest przystępny, dobre wyniki uzyskuje się łącząc regularny system rur z drenami szczelinowymi wypełnionymi mokrym gruboziarnistym piaskiem w celu usunięcia nadmiaru wody z powierzchni do warstw podziemnych, łatwy do wykonania za pomocą DrainMaster. W PowerGrass głębokie napowietrzanie gruntu jest możliwe dzięki Verti-Drain z drobnymi lub igłowymi stałymi zębami penetrującymi glebę i podłoże pod kątem około 80-85° (lekkie podnoszenie). Geofill został specjalnie zaprojektowany, aby zredukować potrzebę głębokiego napowietrzania i zmniejszyć zarówno koszty utrzymania, jak i niewielkie uszkodzenia sztucznego podłoża, nawet jeśli nie jest to istotne.
  4. Nawożenie 5-6 razy w roku z produktami wolno uwalniającymi się, gdy trawa jest ustalona i aktywność bakterii jest aktywna. Podczas zakładania trawnika i gdy aktywność bakterii jest niska, należy stosować łatwe do pobrania nawozy w celu wspierania wzrostu trawy. Należy pamiętać, że nadmiar azotu nie dostarcza silnej trawy do ruchu pieszego.
  5. Przesadzanie istniejącą murawę w celu zwiększenia zagęszczenia trawy i zastąpienia uszkodzonych przez gre roślin. W PowerGrass należy używać wałka szpilkowego do łatwego wykonywania otworów na podłożu na bazie piasku oraz do przykrywania nasion bez naruszania sztucznych włókien.
  6. Kontrola chwasty jednoroczne (mono i dwuliścienne) z selektywnymi herbicydami i zapobiegają chorobom grzybowym za pomocą zarejestrowanych produktów. W PowerGrass chwasty mają bardzo małe szanse na wzrost, ponieważ system nie rośnie na istniejącej glebie, ale może wystąpić w niektórych przypadkach na obszarach wietrznych lub w przypadkach, gdy lokalny piasek rzeczny nie jest czysty. Zwalczaj chwasty jak zwykłą naturalną trawę.PowerGrass jest przeznaczony do intensywnego użytkowania , a czas na odzyskanie ewentualnych uszkodzeń jest bardzo krótki. Zapobieganie jest zawsze lepsze, dlatego gospodarka wodna i nawożenie powinny mieć na celu wzmocnienie odporności roślin na ataki grzybów, ale gdy klimat jest stresujący dla wzrostu trawy, nie wahaj się użyć zarejestrowanych produktów. Doradzaj swojemu ekspertowi ds. agronomii, aby uniknąć niespodzianek i stosuj zawsze zalecane dawki nawożenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa finansowego i uniknięcia jakiegokolwiek wpływu na środowisko.

Uwaga: unikać zastosowań mechanicznych związanych z konserwacją, jeżeli temperatura termometru przekracza 32 °C i unikać stosowania podziałki, gdy powierzchnia jest zamrożona.

Zobacz strone z plikami do pobrania aby uzyskać broszury, prezentacje i dokumenty konserwacyjne po prostej rejestracji.

Ask for a free estimate, it's easy!

All fields are required!

» Privacy information notice (GDPR - European General Data Protection Regulation 679/2016)

The compilation and submission of this electronic form implies the acceptance of what is indicated in the Privacy Information Notice!

POWERgrass in the world

POWERgrass hybrid turf fieldPOWERgrass hybrid turf field

Synthetic turf fieldSynthetic turf field